Rolki diamentowe

Rolka diamentowa profilująca jest wielokrotnym diamentem obrotowym, której zadaniem jest profilowanie ściernicy zachowując kształt i precyzyjność wymiarów. Nawet jeśli pozornie droższa od konwencjonalnych obciągaczy diamentowych to w rzeczywistości jest bardziej ekonomiczna. Okrągły kształt i ruch obrotowy zwiększają trwałość narzędzia oraz jakość szlifowanego detalu. Bardzo krótkie czasy obciągania, jakość i trwałość profilu odtwarzanego na różnych detalach oraz niska ilość braków, jak również krótki czas i łatwość założenia na maszynę zmniejszają znacznie jednostkowy koszt detalu.


 
  • Wykonanie EG

Statystycznie rozłożone diamenty na negatywnej matrycy przytwierdzone w procesie galwanicznym. URMA ROLLS stosuje tę technologię do produkcji rolek diamentowych o złożonych profilach i kształtach. Rolki te otrzymuje się przy pomocy procesu galwanicznego z użyciem systemów, które podczas całego cyklu utrzymują na stałym poziomie wszystkie wartości parametrów chemicznych i elektrycznych.  • Wykonanie SN

Diamenty są ułożone ręcznie na negatywnej matrycy i przytwierdzone w procesie spiekania proszków metali. Metoda ta pozwala na zróżnicowanie wielkości diamentów na tej samej rolce w zależności od rodzaju obróbki, dzięki czemu uzyskuje się zwiększoną trwałość profilu.  • Rolki diamentowe formujące

Rolki diamentowe formujące stosowane są wszędzie tam gdzie jest ciągła potrzeba zmiany kształtu ściernicy szlifującej. Rolki formujące URMA ROLLS wykonywane są z bardzo trwałego diamentu
naturalnego o wydłużonym kształcie lub diamentu syntetycznego CVD. Oba rozwiązania URMA ROLLS
gwarantują kilkukrotną możliwość regeneracji co znacznie obniża koszty użytkowania tego typu rolek.
  • Rolki diamentowe do kół zębatych (wykonanie DS EL)

Rolki diamentowe URMA ROLLS do kół zębatych wykonane w technologii specjalnej spiekanej charakteryzują się dużą trwałością profilu oraz możliwością wielokrotnej regeneracji.

Ściernice CBN o spoiwie galwanicznym


URMA ROLLS produkuje ściernice CBN cylindryczne oraz kształtowe o najściślejszych tolerancjach. Dowodem tego jest produkcja ściernic CBN do kół zębatych na maszyny Kapp, Liebherr Semputensili i inne poprzez własny program do projektowania i produkcji tego typu ściernic.

CBN (borazon) przytwierdzony jest do stalowego korpusu w procesie galwanicznym.

KONTAKT

Matteo Randelli
Wyłączny Przedstawiciel

Polska, Czechy, Słowacja

+48 602 132 879

+48 33 821 59 77

matteo.randelli@gmail.com

Michał Wnęk
Doradca Techniczno-Handlowy

Czechy, Słowacja

+48 692 193 252

+48 33 821 59 77

michal.abrasives@gmail.com

O nas

Prowadzimy oficjalne przedstawicielstwo firm: SITAB, SAID TOOLS, URMA ROLLS i SCHNARRENBERGER oferujących pełny asortyment narzędzi szlifierskich.

Specjalizujemy się w doborze optymalnych rozwiązań dla każdej operacji szlifierskiej tak, aby uzyskać doskonały stosunek: jakość / cena / żywotność. Jesteśmy aby służyć Państwu pomocą w celu usprawnienia procesów produkcyjnych oraz obniżenia kosztów produkcji. Zapraszamy do kontaktu, udzielimy Państwu informacji o naszych produktach, cenach oraz warunkach współpracy. Chętnie odwiedzimy Państwa firmę i korzystając z wieloletniego doświadczenia pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania do każdej operacji szlifierskiej.