Tarcze ścierne
 • Do szlifowania na płasko
 • Szlifowanie na płasko jest jedną z najbardziej popularnych metod szlifowania. Zazwyczaj stosowana wielkość ziarna to między 36 a 60 z otwartą strukturą ściernicy co wspomaga usuwanie naddatku oraz znacznie polepsza chłodzenie detalu. Rodzaj ziarna ściernego jest dobierany w zależności od szlifowanego materiału. Szlifowanie na płasko również występuje w wersji kształtowej gdzie ściernica profilowana jest obciągaczem typu diaform lub rolką diamentową np. przy produkcji narzędzi do pras krawędziowych.

 • Do szlifowania na okrągło
 • Bezkłowe – Szlifowanie bezkłowe jest nazywane w ten sposób ponieważ obrabiarka nie posiada kłów do montażu. Jest to wysoce wydajna metoda produkcji, która wymaga zastosowania maszyn o dużej wytrzymałości i mocy. Szlifowany detal jest umieszczony miedzy ściernicą szlifującą a ściernicą prowadzącą dzięki czemu nadawany jest detalowi ruch obrotowy wokół jego osi wzdłużnej. Występują dwie wersje szlifowania bezkłowego: wgłębna i przelotowa.

 • Kłowe – Szlifowanie kłowe polega na szlifowaniu jednej lub wielu średnic zewnętrznych detalu. Detal, jak sama nazwa wskazuje, zamocowany jest w kłach dzięki czemu napędzany jest w ruch obrotowy. Aby sprostać rozmaitym oczekiwaniom klientów firma SITAB dobiera specyfikację każdej ściernicy pod dany proces szlifierski.

 • Do szlifowania otworów
 • Ściernice do otworów wewnętrznych produkowane są z trzpieniem lub bez, o różnych kształtach i wymiarach. Zwykle są to ściernice o małej średnicy pracujące z dużą prędkością i są stosowane do szlifowania powierzchni wewnętrznych. Tego typu szlifowanie zazwyczaj jest utrudnione ze względu na niewystarczające chłodzenie detalu co może powodować niedopuszczalne przypalenia materiału. Aby zapobiec tego typu problemom firma SITAB opracowała serię ściernic o zwiększonej porowatości dzięki czemu ułatwione jest odprowadzenie wiórów oraz zwiększa się zdolność doprowadzenia chłodziwa do powierzchni szlifowanej.
Tarcze ścierne do szlifowania kół zębatych
 • Obwiedniowe
 • Szlifowanie obwiedniowe kół zębatych na maszynach typu Reishauer, Liebherr czy Maag jest wysoce specjalistycznym procesem szlifierskim. Punkt styku ściernicy z detalem jest dość duży co generuje ryzyko przypaleń. Aby całkowicie wyeliminować ten problem utrzymując doskonałe trzymanie profilu firma SITAB w oparciu o swoje długoletnie doświadczenie w tej branży wytworzyła specjalne spoiwa ceramiczne o adekwatnej porowatości do szlifowanej wielkości modułu koła zębatego. Ściernice te występują również z innowacyjnym korundem spiekanym Cubitron™, dzięki czemu eliminuje się całkowicie ryzyko przypaleń oraz znacznie wydłuża się żywotność ściernicy poprzez rzadszą potrzebę korygowania jej profilu.
 • Kształtowe
 • W metodzie kształtowej kształt zęba odwzorowany jest na tarczy ściernej przez rolkę diamentową. W tym procesie punkt styku ściernicy z detalem jest stosunkowo duży w szczególności gdy szlifuje się również dno zęba. Firma SITAB we współpracy ze swoimi klientami wytworzyła wiele specyfikacji, również z użyciem korundu spiekanego Cubitron™, dzięki którym ściernice mają dużą zdolność do zbierania naddatków przy dużych posuwach – bez przypaleń i mikropęknięć.
Ściernice z KORUNDEM SPIEKANYM
 • KORUND SPIEKANY jest najnowszym materiałem szlifierskim, który w oparciu o najwyższą wydajność i jakość został uznany za innowację technologiczną najwyższej klasy. W skład chemiczny wchodzi tlenek glinu ze skomplikowaną mikrostrukturą polikrystaliczną. W całym układzie ziarna ścierne są wymiarowo jednolite, a ich twardość i zdolność cięcia przewyższa dotychczasowe materiały ścierne. Zwiększona zdolność cięcia powoduje poprawę jakości detalu obrobionego co wraz ze zmniejszeniem konieczności częstego obciągania obniża w efekcie całkowity koszt operacji szlifierskiej. Ściernice z KORUNEDEM SPIEKANYM są stosowane na szlifierkach tradycyjnych jak i CNC, bez konieczności stosowania dodatkowych zabiegów. Firma SITAB proponuje stosowanie ściernic z KORUNDEM SPEIAKNYM w aplikacjach najbardziej dokładanych oraz wszędzie tam gdzie oczekuje się dużej wydajności produkcyjnej w szczególności w operacjach szlifowania: kształtowego, obwiedniowego, kłowego, na płasko oraz otworów.
Tarcze żywiczne do przemysłu odlewniczego
 • ściernice cylindryczne niewzmacniane do 60m/s
 • ściernice cylindryczne wzmacniane do 80m/s
 • ściernice garnkowe oraz cylindryczne
 • tarcze do cięcia wzmacniane i niewzmacnianie

 

Są wykorzystywane do wszystkich operacji zgrubnych gdzie występują duże naddatki materiału głównie w odlewnictwie stali oraz żeliwa. Ściernice w większości przypadków wykonane są z elektrokorundu szarego oraz białego a dla najbardziej wymagających operacji stosujemy elektrokorund cyrkonowy który charakteryzuje się dużą żywotnością i zdolnością do zbierania naddatku.

Segmenty i osełki ścierne
 • segmenty ścierne do szlifowania na płasko
 • osełki do szlifowania i polerowania
 • osełki do czyszczenia ściernic diamentowych i borazonowych

KONTAKT

Matteo Randelli
Wyłączny Przedstawiciel

Polska, Czechy, Słowacja

+48 602 132 879

+48 33 821 59 77

matteo.randelli@gmail.com

Doradca Techniczno-Handlowy

Czechy, Słowacja

+420 737 990 101

+48 692 193 252

michal.abrasives@gmail.com

O nas

Prowadzimy oficjalne przedstawicielstwo firm: SITAB, SAID TOOLS, URMA ROLLS i SCHNARRENBERGER oferujących pełny asortyment narzędzi szlifierskich.

Specjalizujemy się w doborze optymalnych rozwiązań dla każdej operacji szlifierskiej tak, aby uzyskać doskonały stosunek: jakość / cena / żywotność. Jesteśmy aby służyć Państwu pomocą w celu usprawnienia procesów produkcyjnych oraz obniżenia kosztów produkcji. Zapraszamy do kontaktu, udzielimy Państwu informacji o naszych produktach, cenach oraz warunkach współpracy. Chętnie odwiedzimy Państwa firmę i korzystając z wieloletniego doświadczenia pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania do każdej operacji szlifierskiej.